Bugün: 22.1.2019, Salı   ||    Telefon: 0312 213 34 44   ||    E-Posta: sendika@tezkoopis.org

Ankara / Türkiye

HABERLER

 • 05.05.2015 - BOSNA VE KARADAĞ İŞBİRLİĞİ GÖRÜŞMELERİ VE KARŞILIKLI EĞİTİM ANLAŞMASI YAPTIK ve DOĞU AVRUPA TİCARET İŞÇİLERİ SENDİKALARI FORUMUNA KATILDIK

  Genel Mali Sekreterimiz Haydar Özdemiroğlu ve Genel Eğitim Sekreterimiz İsmail Aydın’ın Aralık 2014 başında Slovenya’da Frederich Ebert Vakfı ve Doğu Avrupa Ticaret Sendikaları Toplantısında yapılan görüşmeler çerçevesinde Karadağ ve Bosna Ticaret Sendikaları ile ortak eğitimler yapılması konusunda prensip anlaşması yapılmıştı.

  Bu çerçevede 29 Mart’ta Bosna Hersek Ticaret Sendikası ve 31 Mart’ta Karadağ Ticaret İşçileri Sendikası ile karşılıklı eğitim protokolü imzalandı.

  Ayrıca 31 Mart’ta Doğu Avrupa Ticaret Sendikalarının düzenlemiş olduğu toplantıya katılım sağlandı.

  Toplantı’nın başında düzenleyici kuruluşlar adına Frederich Ebert Vakfı Doğu Avrupa temsilcisi Milan Jevtiç bir konuşma yaptı, ardından Karadağ Ticaret İşçileri Sendikası Başkanı Srdja Kekoviç, Genel Sekreteri Vesna Milonijic Aleksic toplantıya katılanlara yönelik açılış konuşmaları yaptılar.

  Türkiye’deki grev hakkı, özel istihdam büroları ve geçici iş ilişkisine dair düzenlemeler ve sendikaların yaklaşımları hususunda ile ilgili bilgilendirme sunuşu Genel Mali Sekreterimiz Haydar Özdemiroğlu tarafından yapıldı.

  Ardından Genel Mali Sekreterimiz karşılıklı işbirliğinin başlangıcına istinaden Karadağ Ticaret İşçileri Sendikası Başkanı Vesna Milonijiç Aleksic’e Tez-Koop-İş Sendikası adına plaket takdim etti.

   
   
   

   

  Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayın...