Bugün: 21.2.2019, Perşembe   ||    Telefon: 0312 213 34 44   ||    E-Posta: sendika@tezkoopis.org

Ankara / Türkiye

HABERLER

 • 29.11.2018 - KUZEY MARMARA OTOYOL VİYADÜK’ÜNDE İŞ CİNAYETİ: 3 İNŞAAT İŞÇİSİ YAŞAMINI YİTİRDİ

  Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Kuzey Marmara Otoyolu viyadükünde 28 Kasım 2018 tarihinde (dün) öğle saatlerinde meydana gelen çökme sonucu 5 inşaat işçisi göçük altında kaldı ve üçü yaşamını yitirdi.

  Üç inşaat işçisinin ölümü son beş yılda yaşamlarını yitiren toplam 10 bin işçi ile bunların arasında bulunan 2 bin 300 inşaat işçisinin ölümü gibi ne olağan bir olaydır, ne de kader olarak geçiştirilebilir.

  Son dönemde “ekonominin lokomotifi” diye anılan inşaat sektöründe iş sağlığı ve iş güvenliğini hiçe sayan uygulamalar, insanlık dışı çalışma koşulları, projelerin erken bitmesi için işçilere yönelik yoğun çalışma baskısı, şantiyelerde iş cinayetlerinin yaşanmasına neden olmaktadır.

  Ne kadar önemli bir proje olursa olsun işçilerin güvenliğini tehlikeye atacak çalışma düzenleri iş cinayetlerinin tekrarlanmasına ve çoğalmasına neden olacaktır.

  İnşaat sektöründe son dönemde daha da yoğunlaşan iş cinayetlerinin sonlandırılması için çok daha etkili önlemlerin alınması ve gerekli düzenlemelerin zaman geçirilmeden uygulanması zorunludur. 

  Gebze’de yaşamlarını yitiren işçilere Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diler yaralılara acil şifalar dileriz...

   

  TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI
  GENEL YÖNETİM KURULU

   

  Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayın...