Haberler

Odtü Grevimiz 8. Gününde Dayanışmayla Büyüyor

16:00 11.12.2015

ODTÜ grevimiz 8. gününde, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya başkanlığındaki CHP Heyeti grev alanına geldi.

Grevimiz, CHP Milletvekilleri Yakup Akkaya, Şanal Saruhan, Murat Emir ve beraberinde Sendikamız üyesi CHP çalışanları tarafından ziyaret edildi. Grevdeki ODTÜ işçileri, dayanışma ziyaretine gelen CHP'li vekiller ve CHP çalışanlarını ODTÜ A1 kapısında sloganlarla karşıladı. Burada tek tek işçilere seslenen vekiller, dayanışma mesajı verdi. Grevimizi TBMM gündemine taşıyacaklarını belirten CHP Milletvekilleri işçilere başarılar diledi.

Daha sonra ODTÜ Rektörlük binası önünde kurulu Grev Çadırına doğru yürüyüşe geçildi.

Rektörlük binası önüne gelen kortej burada ODTÜ'de örgütlü bulunan DİSK Genel-İş Sendikası Ankara 2 Nolu Şubesi ile KESK Eğitim-Sen Ankara 5 Nolu Şube üyelerini karşıladı. "Birleşe Birleşe Kazanacağız" sloganıyla biraraya gelen ODTÜ işçi ve memurları Rektörlük binası önünde toplandı. Burada söz alan Sendika yönetici ve temsilcileri birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Alana daha sonra TMMOB ve bağlı Odalarda çalışan Sendikamız üyesi işçiler katılarak birlik ve dayanışma gösterdiler.

Grevimizin öğleden sonraki ziyaretçileri ise HDP heyeti oldu. HDP Şırnak Vekili Faysal Sarıyıldız, Van Vekili Tuğba Hezer Öztürk, Gaziantep Vekili Mahmut Toğrul ve HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınöz ODTÜ grev alanına gelerek, dayanışma mesajı ve başarı dileklerini paylaştılar.

Grevimiz coşkuyla, dayanışmayla büyüyerek sürüyor.

Bizi Takip Edin