8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

KTÜ'de TİS Görüşmeleri Başladı

Sözleşmeye Giresun Şube Mali Sekreteri Şaban Toplak, Şube Örgütlenme Sekreteri Tarık Sayın, işyeri sendika temsilcisi Zeki Kırkbir ve KTÜ Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Sözleşmede açılış konuşmasını yapan Prof Dr. Halil İbrahim Okumuş, Üniversite yönetimi olarak emeğin ve emekçinin yanında ve aynı zamanda işçinin alın terinin karşılığını imkanlar doğrultusunda vermekten yana olduklarını söyledi.

Şube Mali Sekreteri Şaban Topalak ise, İşçinin gücünü satarak üretmiş olduğu artı değerin işlerin tek kazanımı olduğu, işçilerin emeğini satarak almış oldukları ücretin açlık ve yoksulluk sınırlarının değerlendirilerek belirleneceğine inandığını belirterek, İşçiler adına teşekkür etti.

Toplantı sonucunda idari maddelerde ( 30 madde ) anlaşma sağlanarak tutanak altına alındı. İkinci toplantı 1 Şubat Pazartesi günü saat 10.00 olarak belirlendi.

8 Mart 2015

GİRESUN ŞUBEDE SİSTEMATİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi ve Samsun Devlet Hastanesi’nde çalışan taşeron işçilere seminer verildi.

28 Mart’da Karadeniz Teknik Üniversitesi işçilerine toplu iş sözleşme hakkında seminer gerçekleştirildi.

Şube Başkanı Hüseyin ÖZDEM açılış konuşmasını yaptı. Özdem, “Şubemizde örgütlenmelere devam edeceğiz, taşeron işçisinin kaderini değiştireceğiz. Bu yaptığımız 3. Eğitim bundan sonrada düzenli bir şekilde devam edilecek.” Dedi. Genel Eğitim Danışmanımız Volkan YARAŞIR Toplu iş sözleşmesi süreci hakkında 2 derslik seminer verdi. Ardından örgütlenme uzmanımız Muhlis KARSLI yeni torba yasa ve örgütlenme sürecinin aşamaları üzerine bir sunuş gerçekleştirdi. İşçilerin sorularına yanıtlar verdi. Seminere 110 işçi katıldı. Seminer son derece verimli ve coşkulu geçti.

Devamını oku...

GİRESUN ŞUBESİ EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR

Sendikamız taşeron işçisi örgütlenmesinde stratejik ataklarına devam ediyor.

Bu yönde Tarbzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Rize'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde taşeron işçilerle seminer ve bilgilendirme toplantıları yapıldı.

Toplantıya Genel Eğitim Sekreteri Haydar Özdemiroğlu, Ankara 2 nolu şube Başkanı Mustafa Barın, Giresun Şube Başkanı Hüseyin Özdem, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Örgütlenme Uzmanı Muhlis Karslı katıldı.

Devamını oku...

EĞİTİM

img

 

Örgütlenme

img

Toplu Sözleşme

img

 

EYLEM VE ETKİNLİKLER

img

 

Basın Açıklamaları

img

YAYINLAR

img

 

BASINDA SENDİKAMIZ

img

Yasalar ve Mevzuat

img