Adana Şube Temsilci Eğitimleri 21-22 Ekim'de Yapıldı

21-22 Ekim 2015 tarihlerinde Adana Şubesi'nde iki etap halinde eğitim seminerleri yapıldı.

Seminere Şube Başkanı Hülya Özcan, Şube İdari Sekreteri İbrahim Halil Bebe ve Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın katıldı.

21 Ekim Çarşamba günü yapılan eğitime son bir yıl içerisinde atanan temsilciler katıldı. "Sendikal yapı, sendikal işleyiş, sendikal organlar, temsilcinin görev ve sorumlulukları” konulu üç ders verildi. Seminere 35 temsilci iştirak etti.

Seminerin açılış konuşmasını Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın yaptı. Aydın konuşmasında "Sendikal hareketin önünde ciddi engeller var, Tez-Koop-İş Sendikası yeniden yapılanıyor. 60 bin üyemiz var. Sendika olarak eğitim ve örgütlenmeye yaşamsal önem veriyoruz” dedi.

“Türkiye nereye gidiyor, sınıf tutumu" başlıklı üç ders verildi

İkinci etap eğitim 22 Ekim Perşembe günü gerçekleştirildi. Kamu ve özel sektörde çalışan işyeri temsilcileri katıldı. Seminere 80 temsilci katıldı.

Eğitim Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın'ın açış konuşmasıyla başladı. “Türkiye şu an siyasi ve ekonomik bir kriz içinde. Son derece karanlık bir döneme giriyoruz. Bu süreci ancak örgütlü bir şekilde ve sendikamıza sahip çıkarak aşabiliriz” dedi. Seminerler Genel Eğitim Danışmanı Volkan YARAŞIR tarafından verildi.

Dünya Kadın Yürüyüşü; Şubemiz de Ordaydı.

Hatay’da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, 'Dünya Kadın Yürüyüşü' düzenlendi.

Hatay’da düzenlenen dünya kadın yürüyüşüne, 6 farklı ülkeden kadınlar katıldı.

Antakya’da Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen dünya kadın yürüyüşü sırasında davul ve zurnayla halay çeken kadınlar sık sık slogan attı.

Antakya Kadın Dayanışması öncülüğünde gerçekleşen yürüyüşe, Fransa, Yunanistan, İspanya, Portekiz, Sırbistan ve Almanya’dan gelen kadınlar katıldı. Doğuş Okulları önünde toplanıp Uğur Mumcu Alanı’na kadar davul zurna eşliğinde halaylar çekerek yürüyen grup daha sonra uğur Mumcu alanına geldi.

Uğur Mumcu alanında devam eden dünya kadın yürüyüşü etkinliğinde kadınlar adına konuşan Avukat Hatice Can, insanların özgürleşeceği bir dünya için mücadelelerine devam edeceklerini belirterek, “Kadına şiddete karşı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da mücadele edeceğiz. Biz kadınlar savaşsız ve silahsız bir dünya istiyoruz. Biz kadınlar dünyayı yönetmeye talip olduğumuzu haykırıyoruz. Bizler 8 Mart’ın tatil edilmesi için alanlardayız ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yürüyüş, sanatçı Pınar Aydınlar’ın konseriyle son buldu.

Adana 1 Nolu Şube'de İşyeri Temsilci Toplantısı Yapıldı

Adana 1 Nolu Şubemize bağlu kamu işyerlerindeki İşyeri Temsilcilerimiz ile işyeri sorunları üzerine toplantı yapıldı. Çözüm önerilerinin sunulduğu toplantının ardından işyeri temsilciliği üzerine eğitim çalışması gerçekleştirildi.

Mersin Ünv. TİS Görüşmeleri Başladı.

1 0cak 2015 tarihinden itibaren geçerli olacak Mersin Üniversitesi Toplu İş Sözleşmesi ilk oturumu 4 Mart 2015 tarihinde yapıldı.

EĞİTİM

img

 

Örgütlenme

img

Toplu Sözleşme

img

 

EYLEM VE ETKİNLİKLER

img

 

Basın Açıklamaları

img

YAYINLAR

img

 

BASINDA SENDİKAMIZ

img

Yasalar ve Mevzuat

img