ANKARA 2 NO'LU ŞUBE'DE KADIN ÜYE SEMİNERİ

Ankara 2 No'lu Şube'de kadın üye semineri yapıldı. 45 kadın üyenin katıldığı seminerin açılış konuşmasını Genel Eğitim Sekreterimiz İsmail Aydın yaptı. Aydın "kadın işçilere yönelik sistemli eğitim çalışmaları yapacağız. İlk eğitim çalışmamızı gerçekleştiriyoruz, hepinizin aktif katılımını bekliyoruz." dedi.

28 Mayıs'da düzenlenen semineri Ankara Üniversitesi'den Fevziye Sayılan verdi. Sayılan, sendikal mücadele ve kadın, kadının toplumsal rolü başlıklı iki ders verdi. Seminer interaktif bir şekilde gerçekleşti.

TÜBİTAK SAGE'DE SİSTEMATİK SEMİNERLER BAŞLADI

TÜBİTAK SAGE'de sistematik eğitimler başladı. 80 üyemizin katıldığı seminerin açılış konuşmasını Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Barın yaptı. Barın "Toplu sözleşme sürecindeyiz. Sözleşmenin en demokratik ve en iyi şekilde geçmesi için hazırlanıyoruz. TÜBİTAK'a yakışan bir sözleşme yapacağız. Bu arada 6 setlik eğitim seminerleri gerçekleştireceğiz. Başarılar diliyorum." dedi.

Semineri Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır verdi. Kurumsal kimlik üzerine verilen seminer 3 ders üzerinden yapıldı.

Son derece verimli, etkin, katılımlı gerçekleşti. Seminerler sistemli olarak hayata geçirilecek.

ANKARA 2 NOLU ŞUBE İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ankara 2 Nolu Şubemize bağlı  işyerlerindeki işyeri sendika temsilcileri ile 27 Nisan 2015 tarihinde toplantı düzenlendi. Toplantıda işyeri sorunları, sendikal faaliyetin daha etkin yürütülmesi için yapılması gerekenler, kıdem tazminat fonu, çalışma yaşamındaki gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Eğitim konuları Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır tarafından verildi.

TÜBİTAK BAŞKANLIĞI'NDA EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

TÜBİTAK Başkanlığı'nda kurumsal kimlik semineri yapıldı. 40 üyenin katıldığı seminerin açılış konuşmasını Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Barın yaptı. Barın "TÜBİTAK'ta eğitim çalışmalarımız sistemli bir şekilde devam edecek. Bu çalışma bir başlangıç. TÜBİTAK öznel bir işyeri, biz de bu öznelliğe uygun eğitim çalışmaları yapacağız." dedi.

Semineri Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır verdi. Kurumsal kimlik üzerine verilen seminer 3 ders üzerinden yapıldı. İnteraktif bir şekilde yürütülen seminer, başarılı bir şekilde bitirildi.

ANKARA 2 NO’LU ŞUBEDE KİPA KOMİTE VE İŞYERİ EĞİTİMİ YAPILDI.

Kipa işyeri temsilcilerine ve komite üyelerine aylık periyodlarla yapılan seminerin bir yenisi daha gerçekleştirildi.

Şube Başkanı Mustafa Barın’ın açış konuşmasının ardından işyeri sorunları üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır tarafından verilen “Temel İş Hukuku” semineri interaktif bir şekilde uygulandı. 4 ayrı gruba ayrılan işçi arkadaşlardan yasa ve içeriği üzerine çalışmaları istendi. Daha sonra işçiler 4 grup halinde yasaları anlattılar ve sorulara yanıt verdiler. İnteraktif çalışma son derece başarılı geçti.

Düzenli yapılan okuma çalışmalarına devam edildi. Yeni kitapların okunması ve anlatılması yönünde görev dağılımı yapıldı.

EĞİTİM

img

 

Örgütlenme

img

Toplu Sözleşme

img

 

EYLEM VE ETKİNLİKLER

img

 

Basın Açıklamaları

img

YAYINLAR

img

 

BASINDA SENDİKAMIZ

img

Yasalar ve Mevzuat

img