Haberler

UNI Küresel Sendikalar Birliği’nden İşyerinde Şiddet ve Tacizle Mücadele İçin Kampanya

10:15 28.11.2019

Tez-Koop-İş’in de üyesi olduğu UNI Küresel Sendikalar Birliği, işyerinde şiddet ve tacizin önlenmesi ile ilgili 25 Kasım 2019 tarihinde bir kampanya başlattı.

10 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecek olan 16 günlük kampanya, 2019 yılının Haziran ayında kabul edilen ILO 190 Sayılı İşyerinde Şiddet ve Tacizle Mücadele Sözleşmesi’nin uygulanması için çağrı niteliği taşıyor.

190 Sayılı Sözleşmenin yürürlüğe girmesi için üye devletler tarafından onaylanması ve bu doğrultuda ilgili yasa değişiklikleri yapılması gerektiğini belirten UNI Küresel Sendikalar Birliği, IndustriALL Küresel Sendika; Uluslararası Gıda, Tarım, Otel, Lokanta, Yemek Hizmeti, Tütün ve Bağlantılı İşçiler Sendikası (IUF); Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) gibi diğer küresel sendika federasyonları ile birlikte hareket ediyor. Küresel sendikal birlikler, güçlü bir toplumsal cinsiyet perspektifi sunan bu sözleşmenin onaylanması için dünya çapında çalışıyorlar.

UNI Küresel Sendikalar Birliği’nin 10 Aralık İnsan Hakları Gününde sonuçlanacak olan kampanyası için detaylı bilgi ve ilgili materyallere şu linkten ulaşılabilir: www.breakingthecircle.org

Ayrıca kampanyayı sosyal medyadan takip etmek için şu etikete bakılabilir: #16daysofactivism

Bizi Takip Edin