Haberler

12 Aralık Mağaza Çalışanları Günü Kutlu Olsun

11:04 12.12.2019

“Bizler uzun saatler boyunca yoğun iş temposuyla, yöneticilerin talep ettiği ciroyu ve satış hedefini tutturma kaygısıyla “nefessiz” çalışan, müşteri memnuniyeti için hem bedensel hem de duygusal olarak emek harcayan AVM çalışanlarıyız. Bütün gün kapalı bir ortamda gün ışığı görmeden, yüksek ve devamlı sese maruz kalarak çalışıyoruz. Mağazalarda kasa işi, depodan ürün getirme, temizlik, raflara ürün yerleştirme, ürünleri etiketleme, ürün iade ve tadilat işlerini düzenleme gibi pek çok işi aynı anda yapmak zorunda kalıyoruz.

Çalışma saatlerimiz esnek. Hangi gün çalışacağımız, hangi gün izinli olacağımız değişkenlik gösterdiği için haftalık/aylık planlar yapamıyoruz. Hafta sonları, bayram, yılbaşı tatili gibi ulusal tatil günlerinde çoğunlukla izin kullanamıyoruz.

Molalarımız dışında oturmamız yasak olduğu için uzun süre ayakta çalışmaktan varis, bel fıtığı, sırt ağrıları, ayak ağrıları gibi sağlık sorunları yaşıyoruz. Fiziksel rahatsızlıklarımızın yanı sıra müşteri memnuniyetinin ve satış baskısının ön planda tutulması, mağaza yöneticilerinin mobbingi nedeniyle psikolojik rahatsızlıklar yaşıyoruz.

Sorunları çözebilmenin yolu tek tek değil, bir arada durmaktan geçiyor. Sendikalı olarak haklarımızı savunabilir, yeni haklar elde edebilir, toplu iş sözleşmesi ile çalışma hayatımız üzerinde söz sahibi olabiliriz.

Çözüm bizim ellerimizde!

Sendikalı olarak haklarımızı savunabilir, yeni haklar elde edebilir, toplu iş sözleşmesi ile çalışma hayatımız üzerinde söz sahibi olabiliriz.”

Bizi Takip Edin