Haberler

Cumhuriyetimizin 97. Yılı Kutlu Olsun!

13:48 28.10.2020

Cumhuriyet bağımsızlıktır.

Cumhuriyet özgürlüktür.

Cumhuriyet onurumuzdur.

Savaş ve işgallerle darmadığın edilmiş; açlığın, yoksulluğun, cehaletin, gericiliğin sömürünün,  hastalıkların egemen olduğu bir ülkeden 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin kurulması, Anadolu’da  umut dolu yeni bir ülkenin doğuşudur, insanlık ailesine bir armağandır.

Halkın kendi kendini yönetimi anlamına gelen cumhuriyeti güçlü kılan ve kılacak olan her zaman demokrasinin varlığıdır; yurttaşların insan hak ve özgürlüklerinden yararlanmasını sağlamasıdır; sosyal hakların korunarak geliştirildiği ortamın yaratılmasıdır; tüm halkın inanç farklılıklarına değer veren, onların toplumsal dayanışma içinde olmasını sağlayan laikliğin özenle yaşama geçirilmesidir.

Bu değerlerin kesintiye uğratılmasına, geriye götürülmesine kısmen veya tamamen geri alınmasına asla izin vermemek, Cumhuriyetimizi kuran ve bugünlere getirenlere ve geleceğimiz olan çocuklarımıza borcumuzdur, sorumluluğumuzdur.

Cumhuriyetimizin demokrasi, özgürlük, laiklik ve insan hakları ile güçlenen tüm değerlerini hiçbir zaman unutmamak, unutturmamak değerimizdir, amacımızdır.

97. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu ve önderi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!

Tez-Koop-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

Bizi Takip Edin