Haberler

Sendikamız Yönetici Eğitimi Antalya’da Yapıldı

12:00 23.10.2017

Sendikamız Genel Merkez ve Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyeleri ile sendikamıza emek veren eski yöneticilerin katıldığı Türk-İş/Tez-Koop-İş Ortak Eğitim Semineri, 16 Ekim-19 Ekim tarihleri arasında Antalya Kemer’de yapıldı.

Eğitimin açılış konuşmasını Sendikamız Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu yaptı. Özdemiroğlu, son yıllarda emekçilerin birçok konuda hak kayıpları yaşadığını, buna karşılık emek örgütlerinin sessizlik içinde kaldığını söyledi. Özdemiroğlu, artık sendikaların konfederasyon farkı gözetmeksizin bir araya gelmesi gerektiğini dile getirdi.

Zorunlu Arabuluculuk Yasası’nı eleştiren Özdemiroğlu, yasa ile binlerce işçinin parasının peşkeş çekileceğini, işçinin arabulucuya gitmemesi durumunda da davaların düşeceğini ifade etti. Özdemiroğlu, daha önce 10 yıl olan dava açma zaman aşımı süresinin ise 5 yıla indirilmesinin de işverenin çıkarlarını koruyan önemli bir hak kaybı olduğunu kaydetti.

Grev hakkının emekçilerin en son silahı olduğuna dikkat çeken Özdemiroğlu, bu anayasal hakkın artık kullandırılmadığını, emek örgütlerinin buna dahi ses çıkarmadığını dile getirdi.

Özdemiroğlu, Türk-İş içinde Tez-Koop-İş’in ikinci büyük sendika olduğunu, her zaman nitelikli büyümeye önem verdiklerini belirtti.

“Bu emaneti, gece-gündüz çalışarak sonraki kuşaklara devredeceğiz”

Özdemiroğlu, toplantıya katılan eski yöneticilerin Tez-Koop-İş’i çok zor günlerden bugünlere getirdiğini, herkesin sendikanın bu duruma gelmesi için bir tuğla koymaya çalıştığını söyledi.

Özdemiroğlu, “Sizden aldığımız bu emaneti üzerine koyarak sonraki kuşaklara devredeceğiz. Bizden sonrakilere bu emaneti teslim etmek için gece-gündüz çalışacağız” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından seminerin ilk dersini Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü eski öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Demirsoy verdi. Prof. Dr. Demirsoy, “Ustaca Yaşam” ismini taşıyan derste sağlıklı yaşam ve beslenme konularına değindi.

Seminerin ikinci gününde Merve Diltemiz Mol tarafından verilen “Profesyonel Hayatta Protokol Kuralları” konulu ders yer aldı. Ardından Prof. Dr. Demirsoy, “Doğanın Korunması ve Çevre Sağlığı” konulu ders verdi.

Bizi Takip Edin