Yayınlar

Tez-Koop-İş Kadın

Sayı: 5 18 Şubat 2019

Bu Sayıda...

Tez-Koop-İş Kadın, koskoca 1 yılı geride bıraktı. Öğrenerek, gelişerek, büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Her yeni sayıda sizlerden fikirler alarak şöyle bir durup geriye bakıyoruz. Böylece, yeni yaşımıza daha sağlam adımlarla “merhaba” diyoruz.


Tez-Koop-İş Kadın Dergisi 1 Yaşında!

Geçen yıl 5 Mart’ta dergimiz yayın hayatına “merhaba” demişti. Hem dergimizin doğum gününü hem de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü büyük bir etkinlikle kutlamıştık.


Çalışma Yaşamında Kadınlara Yönelik Şiddet Ve Tacizle Mücadele

ILO “Kadınlar için Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş İçin Kadınların Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında, “Çalışma Yaşamında Kadınlara Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi” Konferansı düzenledi. ILO’nun Haziran 2019’da yapılacak Uluslararası Çalışma Konferansı’nda bu konuda bir sözleşme ya da tavsiye kararı çıkarması bekleniyor.


Sinema: “Suffragette” Hak verilmez, alınır!

Türkiye’de “Diren! adıyla bilinen 2015 yapımı “Suffragette” filmi, İngiltere’deki kadınların, oy hakkı başta olmak üzere, eşitlik mücadelesini ve Maud karakteri üzerinden bir kadının bu mücadeleye yavaş yavaş nasıl bağlandığını anlatıyor. Ayrıca ünlü oy hakkı savunucuları Emmeline Pankhurst ve Emily Davison’ın kadın mücadelesindeki yeri gösteriliyor.


Bizi Takip Edin