Haberler

103 İnsanımızı Yitirdiğimiz Ankara Garı Katliamını Unutmayacağız!

 width=

2015 yılının 10 Ekim’inde ülke tarihimizin en büyük katliamlarından biri yaşandı. Ankara  Garı önünde “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi” için toplanan binlerce insanı hedef alan canlı bombalar, 103 insanımızın ölümüne yüzlerce insanımızın ise yaralanmasına neden oldu.

Demokrasi, özgürlük, barış ve kardeşlik düşmanları tarafından gerçekleştirilen Ankara Garı katliamı, ülkemizi kaosa ve karanlığa götürmek isteyenlerin provakasyonu olarak yaşama geçirildi.

10 Ekim Ankara Katliamını gerçekleştirdikleri gerekçesiyle tutuklanan zanlılar  aradan geçen üç yıl içinde yargılandılar ve çeşitli cezalara çarptırıldılar. Ancak yasal bir mitingin güvenliğini sağlayamayan ve bu nedenle katliam ortamının yaratılmasına olanak tanıyan yani sorumluluklarını yerine getirmede ihmali bulunanlar ne yazık ki görevlerini aynı  kurumlarda ya da başka kurumlarda hiçbir şey olmamış gibi sürdürdü ve sürdürüyor. Bu durum demokratik kurallara tümüyle aykırıdır ve vicdanları yaralamaya devam etmektedir.

10 Ekim katliamının acısını yüreklerimizde hissetmeye devam ediyor, alçakça saldırı sonucu yaşamlarını kaybeden insanlarımızı saygı ile anıyoruz.

 

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI
GENEL YÖNETİM KURULU
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu