Örgütlenme

18 Eylül 2019 Eskişehir: Erişim’de Sendikal Örgütlenme Hakkı İçin Basın Açıklaması

Sendikal örgütlenme çalışmalarının Türkiye İş Bankası iştiraki Erişim Çağrı Merkezi’nde engellenmesine karşı 12 Eylül 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından Eskişehir’de de bir basın açıklaması yapıldı.

Eskişehir ve çevre illerden gelen üyelerimizin katıldığı kitlesel basın toplantısında Tez-Koop-İş Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri Çağdaş Uyar Erişim Çağrı Merkezi’ndeki sendikal örgütlenmeye dönük baskıları kınayarak Genel Yönetim Kurulu’nun basın metnini okudu. 

Çağdaş Uyar sendikalaşma hakkının temel insan haklarından belirterek şunları söyledi: “Erişim Çağrı Merkezi çalışanları, sendikalı, güvenceli, toplu iş sözleşmeli çalışma düzenine geçene kadar örgütlenme çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm engellemelere açık ve kapalı baskıları rağmen bunu Erişim Çağrı Merkezi çalışanlarıyla birlikte aşacağız. Biz, çalışanların yasal haklarını her yerde, her zaman, her koşulda koruyacağız. Onların güvenceli bir çalışma ortamında, ileri kazanımlarla çalışmaları için her türlü özveride bulunmaya kararlıyız.”
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu