Örgütlenme

3 Ocak 2020 Samsun: Erişim’de Sendikal Örgütlenme Hakkı İçin Basın Açıklaması

Tez-Koop-İş Sendikası, Türkiye İş Bankası iştiraklerinden biri olan Erişim Çağrı Merkezi’nde sendikal örgütlenme çalışmalarının engellenmesine karşı yedinci kitlesel basın açıklamasını 3 Ocak 2020 tarihinde Samsun’da düzenledi.

2019 yılının Eylül ayından itibaren sırasıyla İstanbul, Eskişehir, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da düzenlenen kitlesel basın açıklamaları, 2020 yılının ilk günlerinde Samsun’da gerçekleşen bu açıklamayla devam ediyor.

İş Bankası Meydan Şubesi önünde gerçekleştirilen basın toplantısına Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi yöneticileri ve üyeleri katıldı. Açıkalamaya Türk-İş’e bağlı diğer sendikaların şube yöneticileri de destek verdi.

Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Tarık Sayın, Erişim Çağrı Merkezi’ndeki sendikal örgütlenme çalışmalarına yönelik baskıları kınayarak Genel Yönetim Kurulu’nun basın metnini okudu. Basın açıklamasında “Erişim Çağrı Merkezi çalışanları sendikalı, güvenceli, toplu iş sözleşmeli çalışma düzenine geçene kadar örgütlenme çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Tüm engellemelere, açık ve kapalı baskılara rağmen bunu, Erişim Çağrı Merkezi çalışanlarıyla birlikte başaracağız. Tez-Koop-İş Sendikası olarak bizler, çalışanların yasal haklarını her yerde, her zaman, her koşulda koruyacağız. Onların güvenceli bir çalışma ortamında, ileri kazanımlarla çalışmaları için her türlü özveride bulunmaya kararlıyız” ifadeleri kullanıldı.

 

12 Eylül 2019 İstanbul

18 Eylül 2019 Eskişehir

1 Ekim 2019 Ankara

15 Ekim 2019 İzmir

5 Kasım 2019 Antalya

26 Kasım 2019 Bursa

3 Ocak 2020 Samsun
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu