Haberler

4. Uni Avrupa Konferansı Roma’da Yapıldı

“Daha adil ve insani bir gelecek için mücadele sürecek”

UNI Küresel Sendika’nın düzenlediği Avrupa Konferansı, onlarca ülkeden çok sayıda sendika temsilcisinin katılımıyla Roma’da yapıldı.

“Avrupa’yı birlikte değiştirmek” başlığıyla 14-16 Mart tarihlerinde düzenlenen konferansa, sendikamızı temsilen Genel Sekreter Hakan Bozkurt ve Mali Sekreter Haydar Özdemiroğlu katıldı.

UNI Avrupa Konferansında, sendikal örgütlenmenin artırılması, sendikal hakların geliştirilmesi, nitelikli işler için istihdamın artırılması ve çeşitli işkollarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi için alınması gereken önlemler ele alındı.

Konferansta ayrıca, öncelikle Türkiye’yi ve Avrupa ülkelerini etkileyen mülteci krizi ile ilgili bir oturum düzenlendi. Türkiye’nin mülteciler konusundaki çabalarının gündeme geldiği bu oturumda, krizin insani temelde acilen çözümü için hükümetlerin sorumluluk alması, ayrıca kalıcı ve sürdürülebilir çözümler bulunması için taraflara çağrı yapıldı.

Bozkurt ve Özdemiroğlu konferans kapsamında ayrıca, diğer ülkelerden sendika temsilcileriyle biraraya geldi. Sendikalar arası işbirliği ve ortak projeler konularını değerlendiren Başkanlar, örgütlü olunan işyerleri konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Konferans sonunda tüm sendikalar, daha adil ve insani bir gelecek için mücadeleye kararlılıklarını bir kez daha ifade ettiler.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu