Haberler

Adana Şube’de Kadın Komisyonu Eğitimi Yapıldı

Tez-Koop İş Sendikasının yeniden yapılanmasının bir parçası olarak bazı şubelerimizde başlayan kadın komisyonu semineri Adana’da gerçekleştirildi.

Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grupta ve ikişer ders üzerinden yürütülen kadın komisyonuna 45 kadın işçi katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan şube başkanı Hülya ÖZCAN “ Sınıf mücadelesinde kadın,taşıyıcı bir güçtür. Mücadelenin eksenini belirler,tarih kadın işçilerin muazzam mücadelelerine tanıklık etmiştir. Şubemizde kadın işçilerin sendikal aktivist olmasını hedefliyoruz. Kadın komisyonu bunun için kuruldu. Komisyon Adana,Mersin,ve Hatay’da işçi sınıfı mücadelesine güç katacaktır.” dedi.

Seminer Genel Eğitim Danışmanı Volkan YARAŞIR tarafından gerçekleştirildi. Yaraşır, kadının sınıf mücadelesindeki yeri, kapitalizm meta ilişkisi üzerinden kadının toplumsal rolü, kapitalizm ve erkek egemenlik ilişkisini irdeledi. Seminer bir tartışma platformu şeklinde yürütüldü. Zengin ve verimli tartışmalar yaşandı. Son derece coşkulu bir şekilde bitirildi. Adana kadın komisyonu çalışmaları düzenli bir şekilde devam edecektir
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu