Toplu İş Sözleşmesi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ)’de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörlüğü ile Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası Antalya Şubesi (Tez-Koop-İş) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörlüğü Senato Salonu’nda imzalanan toplu iş sözleşmesi törenine, Rektör Prof. Dr. Ekrem Kalan, Tez-Koop-İş Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir ile toplu iş sözleşmesi komisyon üyeleri katıldı.

 “ALKÜ Ailesi’nin her ferdinin mutluluğu bizim için önemlidir” diyen Rektör Kalan; “Bütün çalışanlarımızı desteklemek, özlük haklarını iyileştirmek ve işçilerin özlük haklarının korunması konusunda biz yöneticiler elimizden gelen gayreti göstermekle mükellefiz. Çalışanlarımızın mutlu olması işlerindeki verimliliği de artırıyor. Hepimizin amacı devletine ve milletine en iyi şekilde hizmet etmektir. Bu maksatla bizde ALKÜ yönetimi olarak mümkün mertebe gelen talepleri olumlu bir şekilde değerlendirme gayreti içerisinde olduk. Hem devletimizin hem de çalışanlarımızın menfaatini gözeterek, sendika temsilcileri ile çalışanlarımız için en iyi şartlarda anlaşmış bulunuyoruz. Tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Tez-Koop-İş Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir törende yaptığı konuşmada; “Tez-Koop-İş Sendikası olarak işçi arkadaşlarımız için kazanımlar ve güvenceler getiren bir toplu sözleşme imzaladık. Sözleşmenin tüm işçi arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

ALKÜ’de imzalanan toplu iş sözleşmesi ile ücretlerde ve sosyal haklarda iyileştirmeler yapıldı. 1 Ocak 2020- 31 Aralık 2021 tarihlerini kapsayacak toplu sözleşme gereği 01.01.2021 tarihinde işyerinde çalışmakta olan işçilere zam yapıldı. Sözleşme kapsamında işçiler, 52 gün ilave tediye ve yılda iki kez 2 maaş ikramiye alabilecek. Bunların yanı sıra işçilerin, her yıl giyim, taşıt, yemek, aile ve çocuk yardımı, öğrenim yardımı, bayram yardımı, yakacak yardımı ve diğer sosyal haklarında da önemli iyileştirmeler yapıldı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu