Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Ankara 1 No.lu Şube ve Ankara 4 No.lu Şube Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Ankara 1 No.lu Şubesi ile Ankara 4 No.lu Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 24-25 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Tez-Koop-İş’e önemli görevler düştüğünü belirterek çalışma koşullarını iyileştirmenin, sendikal hak ve özgürlükleri korumanın yolunun sendikal eğitimler aracılığıyla bilinç düzeyinin yükseltilmesinden geçtiğini ifade etti. Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen’in ardından söz alan Ankara 1 No.lu Şube Başkanı Mustafa Kirman ile Ankara 4 No.lu Şube Başkanı Levent Koç şube temsilci eğitimlerinin önemini vurgulayarak eğitim programında hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından Sendikamızın tanıtım filmi gösterildi.

Eğitim seminerinin birinci gününde Prof. Dr. Erinç Yeldan “Küresel Ekonomide Gelişmeler ve Türkiye’nin Konumu & 2000’li Yıllarda Neoliberal Dönüşüm ve Türkiye” konularında sunum yaparak temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı. Ardından Eğitim Uzmanı Furkan Bircan “Ekonomik Gelişmeler, Emeğin Durumu ve Yeni Dönemde Sendikal Mücadele” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Eğitim seminerinin ikinci gününde Av. Dr. Murat Özveri “Çalışma Yaşamında Hukuki Sorunlar” konusunda bilgi vererek temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı.

Sertifika töreni ile eğitim semineri tamamlandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu