Eğitim-AraştırmaGenelManşet Haberler

Ankara 2 No.lu Şube ve İstanbul 5 No.lu Şube Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Ankara 2 No.lu Şubesi ile İstanbul 5 No.lu Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 8-9 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Tez-Koop-İş’e önemli görevler düştüğünü belirterek çalışma koşullarını iyileştirmenin, sendikal hak ve özgürlükleri korumanın yolunun sendikal eğitimler aracılığıyla bilinç düzeyinin yükseltilmesinden geçtiğini ifade etti.

Ankara 2 No.lu Şube Başkanı Mustafa Özgen ile İstanbul 5 No.lu Şube Başkanı Selahattin Karakurt sendikal mücadelenin yeni döneminde temsilci ve üye eğitimlerinin öneminin arttığını vurgulayarak eğitim seminerinde emeği geçenlere teşekkür etti. Açılış konuşmalarının ardından Sendikamız tanıtım filmi gösterildi.

Eğitim seminerinin birinci gününde Eğitim Uzmanı Furkan Bircan “Ekonomik Gelişmeler, Emeğin Durumu ve Yeni Dönemde Sendikal Mücadele” konusunda sunumunu gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Ali Demirsoy “Ustaca Yaşam” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi, temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı. Sunumların ardından Prof. Dr. Ali Demirsoy temsilci ve üyelerimiz için “Ustaca Yaşam” kitabını imzaladı.

Eğitim seminerinin ikinci gününde Av. Dr. Murat Özveri “Çalışma Yaşamında Hukuki Sorunlar” konusunda bilgi vererek temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı.

Sertifika töreni ile eğitim semineri tamamlandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu