Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Ankara 3 No.lu Şube ve Kocaeli Şube Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Ankara 3 No.lu Şubesi ile Kocaeli Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 13-14 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Ankara 3 No.lu Şube Başkanı Cemal Yarga ve Kocaeli Şube Başkanı Engin Şevket Şimşek, yeni dönemde işyeri sendika temsilcilerine yönelik düzenlenen eğitim programlarının sendikal mücadele açısından önemini vurgulayarak eğitim programında hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, temsilcilere ve üyelere yönelik olarak düzenlenen sendikal eğitimlerin toplumsal hayatta ve endüstri ilişkilerindeki gelişmeleri anlamada önemli olduğunu; sendikal eğitimlerle tüm işçiler için daha iyi yaşam koşullarını sağlayacak mücadele programının inşasında önemli bir adım atıldığını ifade etti.

Konuşmaların ardından Sendikamızın tanıtım filmi gösterildi.

Eğitim seminerinin ilk gününde Prof. Dr. Erinç Yeldan “Küresel Ekonomide Gelişmeler ve Türkiye’nin Konumu & 2000’li Yıllarda Neoliberal Dönüşüm ve Türkiye” konularında sunum yaptı. Ardından Genel Başkan Danışmanı Dr. Emirali Karadoğan “Sendikal İletişim Ekseninde Stres Yönetimi” sunumunu gerçekleştirdi. Seminerinin ilk günü temsilcilerimizin soruları ve katkıları ile tamamlandı.

Eğitim seminerinin ikinci gününde Av. Dr. Murat Özveri “Çalışma Yaşamında Hukuki Sorunlar” konusunda bilgi vererek temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı. Devamında Eğitim Uzmanı Furkan Bircan “Ekonomik Gelişmeler, Emeğin Durumu ve Yeni Dönemde Sendikal Mücadele” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Sertifika töreni ile eğitim semineri tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu