Eğitim-Araştırma

Aydın Söke’de Temsilci Eğitimi

Muğla Şubemize bağlı Aydın ilinde çalışan 50 işyeri sendika temsilcimizin katıldığı enflasyon ve gelir dağılımı, işyeri sendika temsilcilerinin görev yetki ve sorumlulukları ve temel iletişim becerileri konulu eğitim semineri 3 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Söke Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde 3 Ağustos 2021 tarihinde düzenlenen eğitim seminerine Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Muğla Şube Başkanı Hüseyin Yıldız ve Eğitim Daire Müdürü Hasan Aktaş katıldı.

Muğla Şube Başkanı Hüseyin Yıldız’ın açış konuşmasının ardından söz alan sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, küresel ısınma ve buna bağlı olarak iklim değişikliklerinin yol açabileceği sel, yangın, fırtına gibi doğa felaketlerine karşı bilimsel yaklaşımla etkin önlemler alınmasının zorunlu olduğunu vurguladı. Sendikal eğitimin önemine dikkat çeken Şen özetle şunları söyledi:

“Sendikal eğitimler, haklarımızı ve kazanımlarımızı korumak ve geliştirmek için gerekli ve zorunlu etkinliklerdir. Bunun yanında sendikal eğitim, sendikada birliği, gücü oluşturmanın da bir ön koşuludur.

Sendikamız yeni dönemde sendikal eğitimlere farklı biçimlerde boyut kazandırmayı zorunlu görmektedir. Düzenlenen bu türden sendikal eğitimler izleyen süreçlerde farklı içeriklerle ve daha geniş katılımlarla yenilecek ve gerektiğinde tekrarlanacaktır.

Amacımız, sendikal bilinç ve bilgi düzeyini daha da yükseltmek, sendikal birliği ve dayanışmayı güçlendirerek, sendikamız Tez-Koop-İş’in son dönemlerde artan kitleselleşmesini ve gelişmesini yeni aşamalara ulaştırmaktır.”
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu