gençemek sayı 5

Bu Sayıda…

Merhaba

Dergimiz gençemek, türünün ilk ve henüz tek örneği olarak yoluna devam ediyor. gençemek aynı zamanda bir arayış dergisi. Genç emekçilere yönelik dili, tarzı yakalamaya; onların gümdemini izlemeye çabalıyor. Yayın hayatımız devam ettiği sürece de bu arayış sanırız hiç bitmeyecek. Bu nedenle okurlarımızdan alacağımız geri dönüşler, gelecek fikir, öneri ve eleştiriler bizim için önemli. Örneğin bu sayımızda baştan beri dergimizin iyi bir okuru olan değerli ağabeyimiz Atilla Özsever’in sayfalarımıza da taşıdığımız gözlemleri, düşünceleri bizi çok mutlu etti. Üyelerimizden ve dergimizin ulaştığı her kesimden okurdan da benzer şekilde eleştiri, öneri bekliyoruz.

Gençemek olarak aynı zamanda okurlarımızdan katkı da almak istiyoruz. Sendikal konularla, çalışma yaşamında karşılaştığınız sorunlarla, gençlerin yaşadığı deneyimlerle ilgili kısa yazılarınızı ya da kültürel, sanatsal ürünlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Biz derginin okurlarıyla canlı bir ilişki içinde olmasını, onlardan beslenmesini istiyoruz.

Derginin bu sayısında, daha önceki sayılarda başlattığımız geleneğe uygun olarak bir şubemizi ziyaret ettik. İstanbul 5 nolu Şube’de hem şube başkanı hem de üyelerimizle söyleşiler yaptık. Şubenin bir grup üniversiteli gençten oluşan ekiple birlikte Inditex şemsiyesi altındaki giyim mağazalarında yürüttüğü örgütlenme kampanyasını izlemek heyecan vericiydi. Hatırlanacak olursa geçen sayıda da Samsun başta olmak üzere sürdürdüğümüz Comdata Çağrı Merkezi örgütlenmesinden söz etmiştik. Bu örgütlenmenin ardından, yakalanan başarının sağladığı motivasyonla diğer çağrı merkezlerinde de örgütlenme çalışmaları sürüyor şimdilerde. gençemek olarak ağırlıkla gençlerin gençleri örgütlediği bu kampanyaları sayfalarımıza taşımayı çok önemsiyor, sendikal mücadelenin geleceği adına umut duyuyoruz.

İşçi direnişlerine, sporda dopinge, yapay zekaya, iklim krizine, genç işsizliğine, Likya Yolu yürüyüşüne, hasta bina sendromuna, mağaza çalışanı üyelerimizin, taşeron sistemiyle mücadele eden temsilcilerimizin seslerine ve daha nice konuya yer verdiğimiz sayfalarımız sizleri bekliyor.

İyi okumalar…
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu