Genel

Burhaniye Kaymakamlığından Tez-Madra Otel’e Teşekkür Belgesi

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve on binlerce insanımızın yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan iki deprem ülkemizde ve toplumumuzda derin yaralar açan bir yıkım halini aldı.

Deprem sonrasında hızla büyüyen halk dayanışması içerisinde, sendikalar ve meslek odaları gibi kitle örgütleri de yer aldı. Tez-Koop-İş Sendikası, depremin gerçekleştiği andan itibaren kendi dayanışma ağını oluşturan ilk sendikalar arasındaydı. Sendikamız tarafından enkazdan kurtulan afetzedelerin ilk anda ihtiyaç duyacakları su, gıda, battaniye, giyim ve hijyen ürünleri ile akaryakıt desteği deprem bölgesine ulaştırıldı. Sendikamız Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve yardımların koordine edilmesi amacıyla depremin gerçekleştiği günün akşamından itibaren dört gün süreyle bölgede bulunarak, gönderilen yardımların afetzedelere ulaştırılmasını sağladı.

Tez-Koop-İş Sendikası deprem bölgesindeyken kendi üyeleri ile de bir araya geldi ve onların talepleri doğrultusunda ihtiyaçlarını karşıladı. Afetzede aileler Tez-Koop-İş Sendikası Burhaniye Eğitim Tesisi Tezmadra Otel’e yerleştirildi; burada afetzede çocukların rehabilitasyonu için rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlık hizmeti de sağlandı.

Bu bağlamda Burhaniye Kaymakamlığı tarafından Tez-Koop-İş Sendikası Burhaniye Eğitim Tesisi Tezmadra Otel’e teşekkür belgesi verildi. Toplumumuzun deprem sonrası tedavi ve rehabilite sürecini henüz tamamlamadığının bilinciyle, depremin ilk gününden itibaren gösterilen toplumsal dayanışmanın sürekliliğinin sağlanması konusunda sorumluluk üstlenmeyi sürdürüyor; Burhaniye Kaymakamlığına teşekkür ediyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu