Haberler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Verileri Açıklandı: Tez-Koop-İş Sendikası İşkolunun En Büyük; Türkiye’nin 5. Büyük Sendikası

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın işkollarındaki işçi sayıları ile sendikaların üye sayılarına ilişkin 2021 Temmuz ayı istatistikleri yayımlandı.

30 Temmuz 2021 tarihli ve 31553 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlık verilerine göre 10 No’lu “Ticaret, Büro, Eğitim ve Güzel Sanatlar İşkolu”nun en büyük sendikası, 110 bin 313 üyeye ulaşan Tez-Koop-İş Sendikası’dır. Diğer işkollarında sendikaların üye sayıları dikkate alındığında Türkiye’nin beşinci büyük sendikası olan Tez-Koop-İş, üyesi olduğu Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş)’nun da ikinci büyük sendikasıdır.

2021 yılı Temmuz ayı işkollarına göre sendika üye istatistiklerini değerlendiren Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, Tez-Koop-İş’in 59 yıldır tüm baskılara, engellemelere ve sarı sendikacıların sahtekarlıklarına ragmen, işçilerin yaşam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için mücadele ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Tez-Koop-İş, üyelerinin ekonomik ve sosyal haklarının daha da geliştirilmesi için kararlılıkla mücadele etmektedir. Tez-Koop-İş sendikal hak ve özgürlüklerin yılmaz savunucusudur.

Tez-Koop-İş, yeni ve güçlü güvenceler getiren toplu iş sözleşmelerinin sonuçlandırılması için açık ve gizli tüm engellemelere rağmen mücadele etmektedir.

Tez-Koop-İş, bu yolda kararlılıkla yürüyecektir.

Sendikamızın onurlu mücadelesine katkı veren, işverenlerin ya da işveren vekillerinin baskılarına karşı duran ve özellikle son dönemde yoğunlaşan sarı sendikacıların yalanlarına cesaretle karşı koyan tüm üyelerimize, şube ve  genel merkez çalışanlarımıza, şube yöneticilerimize Tez-Koop-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu adına teşekkür ediyorum.”
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu