Örgütlenme

Çaybaşı Belediyesi İşçileri Yalnız Değildir

Ordu’da Çaybaşı Belediyesi’nin iştiraki Çaybel A.Ş. ile Belediye-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Çaybaşı Belediyesinde, Belediye-İş Sendikası üyesi 9 işçi ‘‘işyerinde huzuru bozma ‘’ gerekçesiyle işten çıkarıldı.

Sendikamız Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile Çaybaşı direnişçilerini ziyaret etti. Grev yapan işçilerle halay çekip, taleplerini dinledi. Tarık Sayın özetle şunları söyledi:

‘’Çaybel işçilerinin elli üç günlük direnişini Tez-Koop-İş Sendikası olarak saygıyla selamlıyoruz. Türk-İş Konfederasyonu’na bağlı kardeş Belediye-İş Sendikası işçilerinin hakkını aradığı için işten çıkartılması kabul edilebilir değildir. Bugün Çaybel işçilerinin yakmış olduğu ateşi büyütebilme, işten çıkarmaların önüne geçebilme ve emeğin, alın terinin en kutsal değer olduğu dünyada emeğin zaferini ilan edebilmek için buradayız.

Bizler buradan Çaybaşı Belediye Yöneticilerine sesleniyoruz; kirli ellerinizi işçilerin ekmeğinden çekin. Eğer işten atılanlar geri alınmazsa emekten yana tüm sivil toplum örgütlerini göreve çağıracağız ve burada işçilerin yaktığı ateşi büyüyeceğiz. İnanın işçilerin yaktığı ateşte sizlerde yanmak istemiyorsanız derhal dokuz emekçi arkadaşımız işe iadeleri yapılsın.’’ 
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu