Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Diyarbakır Şube ve Gaziantep Şube Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Diyarbakır Şubesi ile Gaziantep Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 20-21 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, temsilcilere ve üyelere yönelik olarak düzenlenen sendikal eğitimlerle tüm işçiler için daha iyi yaşam koşullarını sağlayacak mücadele programının inşasında önemli bir adım atıldığını belirtti. Açılış konuşmasının ardından Sendikamızın tanıtım filmi gösterildi.

Eğitim seminerinin ilk gününde Dr. Merve Fidan “Stres ve Kaygı: Bizim Büyük Çaresizliğimiz mi? & Mobbing ve Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliğine Psikolojiden Bir Bakış” konularında sunumunu gerçekleştirerek temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı. Ardından Eğitim Uzmanı Furkan Bircan “Ekonomik Gelişmeler, Emeğin Durumu ve Yeni Dönemde Sendikal Mücadele” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Eğitim seminerinin ikinci gününde Av. Dr. Murat Özveri “Çalışma Yaşamında Hukuki Sorunlar” konusunda bilgi vererek temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı.

Sunumların ardından Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, temsilci ve üyelerimizin sorularını yanıtladı; sendikalı işçilerin haklarını bilmesinin önemini vurguladı. Gaziantep Şube Başkanı Bilal Öztokmak, ekonomik kriz koşullarında sendikal mücadelenin öneminin arttığını ifade etti.

Sertifika töreni ile eğitim semineri tamamlandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu