Haberler

Düzce Gölyaka’da Deprem: Yüreğimiz Düzce’de…

Düzce Gölyaka’da 23 Kasım saat 04.08’de meydana gelen 5,9 büyüklüğünde deprem, 80 kişinin yaralanmasına, bir kişinin ise kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirmesine neden oldu.

Bilindiği üzere; çok sayıda etkin deprem fayının bulunduğu ülkemizde, bilim insanlarının her fırsatta dile getirdiği uyarıların dikkate alınması yaşamsaldır.  Ülkemizde uluslararası standartlara uygun biçimde inşa edilecek yapılar ve depremden korunmak için gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasıyla depremlerde yaşanacak kayıplar azaltılabilir. Ancak olası depremlerde can ve mal kaybını önlemenin birincil koşulu uygun zemin faktörüdür. Uygun zemine kurulmamış yerleşim alanları, zeminin üzerindeki bina ne kadar sağlam inşa edilmiş olsa da tehlike arz etmektedir. Ülkemizi defalarca kez sarsmış olan depremlerin tarihimizde ve yüreklerimizde yeni yaralar açmaması için, güvenli kentleşme politikalarının acilen yaşama geçirilerek kayalık zeminlerin üzerine sağlam ve sağlıklı binaların inşa edilmesini umuyoruz.

Düzce Gölyaka’da gerçekleşen deprem neticesinde yaşamını yitiren yurttaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı; yaralılara acil sağlık diliyoruz. 

 

Tez-Koop-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu

 
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu