Haberler

Edirne Şubemizde 2 Günlük Eğitim Semineri Gerçekleştirildi.

29-30 Ocak tarihlerinde Şube binamızda gerçekleştirilen eğitimin açış konuşmasını Şube Başkanı Mehmet Meral yaptı. Meral, “düzenli eğitim seminerlerimize devam edeceğiz. Önümüzdeki dönem işyeri eğitimlerini başlatacağız” dedi.

Genel Eğitim Sekreterimiz Haydar Özdemiroğlu ise yaptığı konuşmada Türkiye’deki sendikal hareketin durumu ve yakın dönemde sendikamızın yaşadığı sorunlar üzerine değerlendirme yaptı. Özdemiroğlu, “Tez-Koop-İş Sendikası iddialı ve güç bir sendikadır. Eğitim ve örgütlenmede önemli ataklar yaptık. Sistemli eğitim çalışmalarımız Edirne’de olduğu gibi her şubemizde devam edecek” dedi.

Birinci gün gerçekleşen eğitime 30 Kipa İşyeri Temsilcisi katıldı. Kurumsal kimlik ve temsilcinin iş hukukundaki yeri ve görevleri konuları işlendi. İkinci gün Migros, Carrefour-Sa, Gençlik Spor, TMO ve 18 Mart Ünv. İşyerlerinden 28 temsilci katıldı. “Sermayenin stratejik saldırısı, esnekleştirme, taşeronlaştırma ve ne yapmalıyız?” ile “temsilcinin iş hukukundaki yeri ve görevleri” konuları işlendi.

Eğitim çalışmasını ziyaret eden yerel Hudut Gazetesi Genel Eğitim Sekreterimiz Haydar Özdemiroğlu ile röportaj yaptı. Röportaj için tıklayınız.

Eğitimler Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır tarafından verildi. Edirne Şubemizde sistematik eğitimlere devam edilecek.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu