Haberler

Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği’nde Tis İmzalandı

Sendikamız ile Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı Başkanlığı ve bağlı işyerlerinde çalışmakta olan Sendikamız üyelerini kapsayacak Toplu İş Sözleşmesi için taraflar arasında imza töreni düzenlendi.

Amelebirliği Başkanlığı’nda düzenlenen imza törenine Amelebirliği Başkanı Osman Balamir, TTK Karadon Müessese Müdürü Mustafa Özçelik, Amelebirliği Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyelerinden, Osman Tutkun, Hakan Yeşil, Çetin Yiğit, Sendikamız Zonguldak Şube Başkanı Sedat Ölmez, Şube İdari Sekreteri Mustafa Avcı, İlknur Bozkurt, İshak Topaloğlu ve Adnan Angın Toplu İş Sözleşmesi’ne imza koydular.

Amelebirliği Başkanı Osman Balamir, “çalışanlarımıza elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince iyi şeyler vermeye çalıştık. Çalışanlarımıza ve Zonguldak’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Zonguldak Şube Başkanı Sedat Ölmez, “Tez-Koop-İş Sendikası olarak her dönem olduğu gibi bu dönemde de işçilerin istediği şekilde bir toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sayın Başkana, Yönetim Kurulu Üyelerine, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Toplu İş Sözleşmemiz hayırlı olsun” dedi.

1 Temmuz 2015 ile 30 Haziran 2017 tarihleri arasını kapsayan Toplu İş Sözleşmesinde çalışanlara birinci yıl için günlük ücretlere 3,33 TL iyileştirme, yapıldıktan sonra üzerine ,3 oranında ve İkinci yıl %6,09 oranında ücret zammı yapılacaktır. Sosyal yardımlara ücret zammı oranında ve Türk-İş ile Hükümet arasında imzalanan kamu toplu iş sözleşmeleri anlaşma protokolü çerçevesindeki haklar verildi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu