Eğitim-Araştırma

Erzurum Şubesi Temsilcileri İçin Eğitim Semineri

Sendikamız Erzurum Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 27-28 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen üyelere ve temsilcilere yönelik olarak düzenlenen sendikal eğitim etkinliklerinin sınıfsal bilinçlenme sürecine çok önemli katkı sağladığını belirterek sendikal birliği ve dayanışmayı güçlendireceğini ifade etti.

Erzurum Şube Başkanı Hakan Kurt da seminer açılışında yaptığı konuşmada işyerlerinde yaşanan sorunlara karşı sendikamız Tez-Koop-İş’in mücadelesini sürdüreceğini vurguladı.

Açış konuşmalarını takiben Sendikamızın tanıtım filmi izlendi.

Eğitim Seminerinde  Av. Dr. Murat Özveri, sendikal tarih ve yasal haklar konularında bilgi verdi. Seminerinin ilk günü temsilcilerimizin soruları ve katkıları ile tamamlandı.

Seminerin ikinci günü Sendikamız Örgütlenme Uzmanı Merve Demirkıran sosyal medya, toplumsal cinsiyet eşitliği ve çalışma yaşamında kadınların durumu ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi. 27 Mayıs 2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Türk Ceza Kanunu’nda kadın ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin yapılan düzenlemeler ile ilgili bilgi verdi. Eğitimin devamında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız da sosyal yardımlar, kıdem tazminatı ve emeklilik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevapladı.

Sertifika töreni ile eğitim semineri tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu