Eğitim-Araştırma

Eskişehir Şubesine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Eskişehir Şubesi’ne bağlı kamu işyerlerinde çalışan işyeri sendika temsilcileri ve üyelerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 16-17 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz, eğitimin tüm işyeri sendika temsilcileri ve üyelere faydalı olmasını dileyerek programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen de konuşmasında sendikaların üyelerine ve temsilcilerine yönelik olarak düzenlediği eğitim etkinliklerinin sınıfsal bilinçlenme süreçlerine çok önemli katkı sağladığına dikkat çekti.

Açış konuşmalarını takiben Sendikamızın tanıtım filmi izlendi. Devamında Sendikamız Örgütlenme Uzmanı Merve Demirkıran “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Çalışma Yaşamında Kadın” konulu sunumunu gerçekleştirerek kadına yönelik şiddetin önlenmesinde İstanbul Sözleşmesi ve Kadınlara Yönelik Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Uluslararası Sözleşmesinin(CEDAW) uygulanmasının önemini anlattı. Eğitimin devamında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız da Sosyal Güvenlik Kurumu yardımları ve emeklilik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevapladı.

Eğitimin ikinci gününde Sendikamız Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Av. Tülay Uzunay Javanshır, toplu iş sözleşmesi süreçleri ve yasal haklar konusunda bilgilendirme yaptı. Eğitim temsilcilerimizin soru ve katkıları ile tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu