Eğitim-Araştırma

Gaziantep Şubesi Temsilcileri İçin Eğitim Semineri

Sendikamız Gaziantep Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Gaziantep Şube Başkanı Bilal Öztokmak, eğitim programı ile ilgili genel bilgilendirme yaparak programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen de Sendikal eğitimler, haklarımızı ve kazanımlarımızı korumak ve geliştirmek için gerekli etkinliklerdir. Bunun yanında sendikal eğitim, sendikada birliği, gücü oluşturmanın da bir ön koşuludur. Sendikamız yeni dönemde sendikal eğitimlere farklı biçimlerde boyut kazandırmayı zorunlu görmektedir. Düzenlenen bu türden sendikal eğitimler izleyen süreçlerde farklı içeriklerle ve daha geniş katılımlarla yenilecek ve tekrarlanacaktır.” dedi.

Açış konuşmalarını takiben Sendikamızın tanıtım filmi izlendi. Daha sonra Sendikamız Örgütlenme Uzmanı Merve Demirkıran “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Çalışma Yaşamında Kadın” konulu sunumunu gerçekleştirerek katılım ve fırsat eşitliğinin sağlanmasının gerekliliğini vurguladı. Eğitimin devamında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız da emeklilik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevapladı.

Eğitimin ikinci gününde Sendikamız Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Av. Tülay Javanshır, toplu iş sözleşmesi süreçleri ve yasal haklar konusunda bilgilendirme yaptı. Eğitim temsilcilerimizin soru ve katkıları ile tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu