Örgütlenme

Gençlik ve Spor Bakanlığı İşyerlerinde Uygulanan Baskılara ve Sarı Sendikanın Yalanlarına Karşı Genel Başkan Özdemiroğlu’ndan Açıklama

Gençlik ve Spor Bakanlığı işyerlerinde işçilerin ekonomik ve sosyal hakları için 1985 yılından bugüne 35 yıldır toplu iş sözleşmeleri imzalayan sendikamız üyelerinin istifaya zorlanması ile bu işyerlerinde sarı sendikacılığı yetkili kılmak için kimi görevlilerin üyelerimize baskı ve tehditler uygulaması üzerine Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu bir açıklama yaptı. 

Yaptığı açıklamada uygulanan tehdit, zorlama ve baskıların, işçilerin özgür iradesi üzerine ahlaksızca yapılan baskılar olduğuna değinen Özdemiroğlu, ulaşılmak istenen asıl hedefin sarı sendikanın borçlarını kapatmak ve aidat gelirlerini yükseltmek olduğunu vurguladı. 

Özdemiroğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı işyerlerinde çalışanların önünde iki seçenek olduğunu belirterek şunları söyledi:

“1 Kasım 2020 tarihi itibariyle 696 sayılı KHK ile kadroya geçen işçilerin işkolları değişikliği nedeniyle sarı sendikanın üye sayısı yüzde 1’in altında kalacak ve toplu sözleşme yetkisi olmayacaktır. Size bundan bahsetmiyorlar; onlar kendi çıkarlarını düşünüyorlar. Oysa çalışanların hakları ve çıkarları sendikaların rekabeti ve çıkarlarından çok daha önemlidir. Öncelikli olan Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışanlarıdır; onların haklarıdır. Gençlik ve Spor çalışanı değerli arkadaşlarım, işçi simsarlarını elinizin tersiyle itin ve haklarınıza sahip çıkın.”

 
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu