Haberler

Giresun Şubesi Eğitimleri Sürüyor

Sendikamız taşeron işçisi örgütlenmesinde stratejik ataklarına devam ediyor.

Bu yönde Tarbzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde taşeron işçilerle seminer ve bilgilendirme toplantıları yapıldı.

Toplantıya Genel Eğitim Sekreteri Haydar Özdemiroğlu, Ankara 2 nolu şube Başkanı Mustafa Barın, Giresun Şube Başkanı Hüseyin Özdem, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Örgütlenme Uzmanı Muhlis Karslı katıldı.

Açılış konuşmasını Giresun Şube Başkanının yaptığı toplantıda ilk sözü Haydar Özdemiroğlu aldı. Özdemiroğlu, taşeron işçilerin örgütlenmesine ciddi önem verdiklerini söyledi. “Biz Tez-Koop-İş olarak işçinin olduğu her yerdeyiz. Taşeron çağdaş köleliktir. Sendika olarak bu köleliğe asla izin vermeyeceğiz. Sendikamız sektördeki en güçlü sendikadır. Hep yanınızda ve emrinizde olacağız. Evinize hoş geldiniz” deyip işçileri kitlesel katılımlarından dolayı tebrik etti.

Ardından Mustafa Barın söz aldı. Barın, torba yasa hakkında geniş çaplı bilgilendirme yaptı. “Torba yasa anti-demokratik içeriğine rağmen bize önemli olanaklar sunuyor. En başta örgütlenme zeminleri yaratıyor. Ayrıca kıdem ve ihbar tazminatının kazanılmasını ve bu yönde devlet güvencesi sağlıyor. Bunun yanında taşerona ve ihaleyi veren kamu kurumlarına yaptırımları var. Ama en önemlisi sizin örgütlü olmanız ve kararlı hareket etmenizdir.” dedi. “Birleşirseniz aşamayacağız engel yok” diyerek sözlerini bitirdi.

Kısa bir aradan sonra temel sendikal bilgileri içeren, birlik ve örgütlenin önemi üzerine bir seminer verildi. Semineri Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır verdi. Trabzon’daki seminere 200’ün üzerinde işçi katıldı. Rize’de yapılan seminere 30 işçi iştirak etti.

SAMSUN’DA TEMSİLCİ EĞİTİMİ YAPILDI

Samsun’da işyeri temsilcilerine kurumsal kimlik eğitimi ve temsilcinin iş hukukunda yeri, sendikal yapı ve işleyişte konumu, görev ve sorumlulukları işlendi.

Seminere 55 temsilci katıldı.

Seminer ve bilgilendirme toplantıları son derece işlevli ve aktif katılımlı gerçekleşti.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu