Toplu İş Sözleşmesi

Grand Plaza Toplu İş Sözleşmesi Törenle İmzalandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Grand Plaza’da örgütlü bulunan Tez-Koop-İş, Toleyis ve Tek Gıda-İş sendikaları toplu iş sözleşmeleri 16 Eylül 2021 tarihinde törenle imzalandı.

Törende bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer; “Bugün heyecan verici, güzel bir gün. Hepimiz biliyoruz ki eğer işyerinde barış varsa, huzur varsa, emeğin üretimi çok daha güzel oluyor. İnsanlar evlerine ekmek götürürken çok daha mutlu oluyorlar. Biz bunun ne kadar kıymetli olduğunu bilerek, emeğin hakkını teslim etmek için elimizden ne geliyorsa, gücümüz ne kadarına yetiyorsa yapmaya gayret ediyoruz” dedi. Soyer konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu toprakların üzerinde yaşayan insanların çok daha yüksek bir yaşam kalitesine, çok daha iyi bir hayata layık olduklarını biliyoruz. Bunu değiştirmeye muktedir olduğumuzu da biliyoruz. Onun için siyaset yapıyoruz. Türkiye daha güzel günler görecek. Hepimiz çok daha güzel günlerde el ele, omuz omuza yaşamaya devam edeceğiz. Ama bu değişimin öncüsü yine emekçiler olacak. Aldığınız ücretin sadece yaptığınız işle ilgili olmadığını bilmenizi isteriz. Ayrıca bu memlekete karşı işinizi iyi yapmak gibi bir sorumluluğunuz var. Mesele sadece ekmek paranızı kazanmaktan ibaret değil. Eğer yaptığınız işi iyi yaparsanız işte o zaman bu memleketin gelişmesinin önündeki engelleri de kaldırmış olursunuz. Hep beraber daha güzel bir Türkiye’yi kuracağız.”

Toplu sözleşme imza törenine sendikamızı temsilen Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen ile İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Caner Fırat katıldı. Diğer yandan Türk-İş’i İzmir 3. Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak, Tek Gıda-İş Sendikası’nı Genel Başkan Mustafa Türkel, Toleyis Sendikası Genel Başkan Cemail Bakındı; İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni Başkan Tunç Soyer, İBB Genel Sekreteri Buğra Gökçe, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Barış Karcı ve Grand Plaza A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Balıkçı temsil etti.

 Ücret ve sosyal haklarda ileri kazanımlar getiren toplu iş sözleşmesinin gerçekleştirilmesine emeği geçen tüm tarafları kutluyoruz.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu