Manşet HaberlerToplu İş Sözleşmesi

GSB Toplu İş Sözleşmesi İstişare Toplantısı ve Taslak Çalışması Yapıldı

Sendikamız Tez-Koop-İş tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) ile Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplu iş sözleşmesi istişare toplantısı 11 -12 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda açış konuşmalarını Sendikamız adına Genel Sekreterimiz Hakan Bozkurt, TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şerafettin Güler ve  GSB Personel Daire Başkanı Bülent Merdan yaptı. Sendikamız Genel Sekreteri Hakan Bozkurt yaptığı konuşmada, tarafların katılımıyla gerçekleştirilen toplantının işyerlerinde toplu iş sözleşmesinin uygulanmasına ilişkin yaşanan sorunların çözülmesinde etkili olacağını belirtti ve yeni dönem toplu iş sözleşmesine dair işçilerin taleplerinin altını çizdi.

Açış konuşmalarını takiben Sendikamız Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Av. Tülay Javanshır, GSB toplu iş sözleşmesi maddeleri ve uygulanmasına ilişkin yaşanan sorunlar, İş Kanunu ve yönetmelikler, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Toplu iş sözleşmesi taraflarını temsil eden yetkililerin, GSB çalışanlarının sorularına yanıtlar vermesi ile 11 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirilen toplantı tamamlandı.

Programın ikinci gününde Sendikamız Genel Merkez ve şube yöneticileri, uzmanlar ve işyeri sendika temsilcilerimizin katılımıyla GSB toplu iş sözleşmesi taslak çalışması yapıldı. Çalışmada toplu iş sözleşmesi maddeleri üzerinde temsilciler görüş ve önerilerini iletti.

Karşılıklı soru-cevap şeklinde toplu iş sözleşmesi maddeleri değerlendirilerek fikir alışverişinde bulunuldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu