Duyurular

İflas Müdürlüğüne İşçi Alacağı Başvurusunda Bulunacak Sendikamız Üyelerinin Yapması Gereken İşlemler

Real Hipermaretler Zinciri A.Ş. ‘den, müflis şirketten, iflasın açıldığı tarih olan  16/10/2020  tarihi itibariyle işçilik alacağı nedeniyle iflas masasına alacak kaydının yapılması talebi için üyelerimizin İflas Müdürlüğüne başvuru yapması gerekmektedir.

Başvuru içi yapılması gerekenler:

1-Başvuru formu kişiye özel olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle, her başvuru sahibi kendi bilgilerini içerecek şekilde formu dolduracak ve kendi işçilik alacağı tutarı belirtecektir. Başvuruda verilen bilgi ve beyanlar bağlayıcı olup, dikkatle doldurulması önem arz etmektedir. Son başvuru tarihi 31/12/2020’dir, bu tarihten önce başvurularınızı yapmanız önemlidir.

2-Alacak kaydının yapılacağı İflas müdürlüğü İstanbul ilindedir (İstanbul Anadolu Adliyesi 3. İflas Müdürlüğü). Gerek pandemi koşulları nedeniyle ve gerekse de zaman kaybına neden olmamak amacıyla İstanbul ili dışında ikamet eden her başvuru sahibi kendi ikamet ettiği şehirde,  adliyelerde ki icra müdürlüğü ön bürolarında muhabere yöntemiyle başvuru formu ve ekleri ile birlikte SGK Hizmet Dökümü, (e-devletten alınabilir), müflis şirkette çalıştığı dönemde almış olduğu son maaş bordrosu örneği ve kimlik fotokopisi ile bu başvurusunu yapabilecektir.

            -Dilekçe örneğinde İstanbul dışında ikamet eden başvuru sahipleri,  başvuru formunun başlık kısmında belirtilen;

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 3. İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ’NE

GÖNDERİLMEK ÜZERE

………ANKARA (ÖRNEKTİR!!!!!!)…………………… İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Dosya No: 2020/25   İFLAS

 

 

-Şeklinde yazmaları ve bu kısımda boş bırakılan yere her başvuru sahibi kendi yaşadığı ilin adını yazması yeterli olacaktır. Devamında ise başvuru formunu yukarıda açıklanan şekilde dolduracaklardır. 

 

 

İstanbul ilinde ikamet eden başvuru sahipleri yalnızca;

 

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 3. İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 

Dosya No: 2020/25   İFLAS

 

başlığını yazmaları yeterli olacaktır. Devamında ise başvuru formunu yukarıda açıklanan şekilde dolduracaklardır. 

 

3-Başvuru esnasında, icra müdürlüğü ön bürosu memurları sizden, posta/tebligat masrafı ve başvuru harcı ödemesi talebinde bulunacak olup; bu başvuruya ilişkin yaklaşık 200,00 TL masraf tarafınızdan talep edilecektir. Bu başvurunuzun tamamlanması ile birlikte, icra müdürlüğü ön bürosu tarafından başvurunuzun alındığına ilişkin belge düzenlenip tarafınıza verilecektir. Verilen belgenin ilgili memur tarafından ıslak imza ile imzalanmış olmasına dikkat ediniz. Yapılan harcamaları gösteren ve ilgililerce ıslak imza ile imzalanmış olan belgelerinin ibrazı halinde ödemeleri tarafınıza yapılacaktır.

 

İstanbul Anadolu 3. İflas Müdürlüğü Alacak Kaydı Başvuru Dilekçesi Örneğini indirmek için tıklayınız.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu