Örgütlenme

İstanbul 1 No’lu Şube Carrefoursa Sendika Temsilcileri Toplantısı

Tez-Koop-İş Sendikası İstanbul 1 No’lu Şube, Carreforsa işyeri sendika temsilcileriyle 23, 24, 25 Eylül 2020 tarihlerinde toplantılar gerçekleştirdi.

Carrefoursa İçerenköy Mağazasında düzenlenen ve işyeri sorunları, Covid-19 salgını, iş sağlığı ve güvenliği konularını kapsayan toplantıya Tez-Koop-İş Sendikası Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Özcan Kopal ile şube yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıya ayrıca Carrefoursa Satış Birimi Genel Müdür Yardımcısı Şenol Arpacı, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahar Tura ile diğer yöneticiler de katıldı.

Tez-Koop-İş Sendikası Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, yaptığı konuşmada toplu sözleşme hakkının ne kadar önemli olduğunun salgın koşullarında bir kez daha açığa çıktığını vurguladı. Bozkurt konuşmasında şunlara değindi:

“İşçi arkadaşlarımız işyerlerinde yaşanan pek çok sorunu gündeme getirdi. Bunların başında fazla çalışma kapsamında değerlendirilmeyen çalışma süreleri, molalar ve yemek sorunları gibi sorunlar geliyor. Bu konuda işverenle birlikte kapsamlı bir çalışma yaptığımızı ve sorunların çözümü üzerinde ortak paydada buluştuğumuzu dile getirmeliyim.”

Tez-Koop-İş Sendikası İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Özcan Kopal toplantıda bir konuşma yaptı. Kopal, yaptığı konuşmada “İşyeri sorunlarının gündeme getirilmesi ve çözümlerinin geliştirilmesi için oldukça başarılı bir toplantı gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Burada bulunan işyeri sendika temsilcilerine ve yöneticilere teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıya katılan Carrefoursa Satış Birimi Genel Müdür Yardımcısı Şenol Arpacı ve  İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahar Tura da kendilerine yöneltilen işyeri sorunlarıyla ilgili sorulara yanıt vererek bu sorunların aşılması için hep birlikte özveri gösterilmesi gerektiğini dile getirdi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu