HaberlerManşet HaberlerÖrgütlenme

İstanbul 4 No.lu Şube 10. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Sendikamız İstanbul 4 No.lu Şubesinin 10. Olağan Genel Kurulu, 15 Ekim 2023 tarihinde toplandı ve yeniden Şube Başkanlığına Hasan Dere seçildi.

İstanbul 4 No.lu Şube Genel Kurulu’nun açılışından sonra yapılan Divan Başkanlığı seçiminde Divan Başkanlığına Genel Sekreter Hakan Bozkurt, Divan Başkan Yardımcılığına İstanbul 5 No.lu Şube Başkanı Selahattin Karakurt, Divan Üyeliklerine Gamze Ergüler ve Medine Erol seçildi.

İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Hasan Dere, genel kurulda gerçekleştirdiği konuşmasında barış, adalet ve özgürlüğü her zaman savunan ve bunun gerçekleşmesi için mücadele eden tarafta olacağının vurgusunu yaptı. Türk-İş’in açıkladığı açlık ve yoksulluk sınırı istatistiklerine göre asgari ücretli yükselen enflasyon altında ezildiğini belirten Dere, “Yoksulluk sınırı bugün yaklaşık 45 bin TL ise milyonlarca emekçi, nasıl insana yakışır bir yaşam sürsün! Pazarda ve giyimde yaşanan anormal artışlar bizleri sefalete sürüklüyor. Kiracıysanız eğer barınma hakkınız bile tehlikeye düşüyor. 1 Mayıs’ta sormuştuk; şimdi bir kez daha soruyorum: TUİK sen hiç markete gittin mi! Yaşamlarımız adeta karanlık günlere esir düştü; emeğimiz ucuz, yaşamlarımız pahalı oldu.” dedi.

Konuşmalar ardından yapılan seçimlerde şube karar organları şöyle oluştu:

Şube Yönetim Kurulu:

Şube Başkanı: Hasan Dere

Şube İdari Sekreteri: Erkan Erdoğan

Şube Mali Sekreteri: Fatih Hikmet Güngör

Şube Örgütlenme Sekreteri: Enis Ömer Doldoş

Şube Eğitim Sekreteri: Mehmet Altay

Şube Denetim Kurulu: Gamze Ergüler, Kani Hakan Baç, Abdullah Albay

Şube Disiplin Kurulu: Funda Altun, Atakan Sayır, Cüneyt Yücel

Göreve seçilen tüm şube karar organları üyelerini kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu