Manşet Haberler

İstanbul 5 No’lu Şube’de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’da İşten Çıkarılan Üyelerimizin Durumuyla İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Tez-Koop-İş Sendikası, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’da işten atılan üyelerle 19 Kasım 2019 tarihinde İstanbul 5 No’lu Şube’de bir araya geldi.

Bilgilendirme toplantısına Tez-Koop-İş Sendikası Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Selahattin Karakurt, Şube İdari Sekreteri Şenel Yılmaz, Şube Mali Sekreteri Arif Sönmez, Şube Örgütlenme Sekreteri Arif Sönmez, Şube Örgütlenme Sekreteri Selim Kurtalan ve Şube Eğitim Sekreteri Muharrem Bıdak ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa işyeri sendika temsilcileri ve üyeleri katıldı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’ya bağlı sosyal tesis, kantin ve otoparkların özelleştirilmesi üzerine burada çalışan işçilerin iş sözleşmelerinin sona erdirilmesi süreci ve işten çıkarılan işçilerin işe yeniden iade edilmesi yönünde sürdürülen görüşmelerle ilgili bilgi verildi.

Toplantıda gelişmeler konusunda ayrıntılı bilgi veren Tez-Koop-İş Sendikası Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, Tez-Koop-İş’in mücadeleci geleneğini vurgulayarak işçilerin işe iade edilmesi için sonuna kadar mücadele edileceğini belirtti. Bozkurt “emeğin hakkı; belirsizliğe ve işsizliğe mahkûm edilmek değil sendikalı, güvenceli, toplu iş sözleşmeli çalışma düzenidir. Bunlar için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu