Eğitim-Araştırma

İstanbul 5 No’lu Şubesi Temsilcileri İçin Eğitim Semineri

Sendikamız İstanbul 5 No’lu Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim semineri Burhaniye Tezmadra Otel’de 3-4 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen eğitimlerin ilerleyen süreç de farklı içeriklerle ve daha geniş katılımlarla yenileceğini ve böylece sendikal bilinç ve bilgi düzeyinin daha da yükseltilerek, sendikal birlik ve dayanışmanın güçleneceğinin vurgusunu yaptı.

Açış konuşmasını takiben Genel Sekreter Hakan Bozkurt, çalışma yaşamında güncel sorunlar ve sendikal mücadele üzerine konuşmasını gerçekleştirerek işyeri sendika temsilcilerinin ve üyelerin sorularını yanıtladı. 

İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Selahattin Karakurt da, bilgilendirme için Sendikamız Genel Sekreteri Hakan Bozkurt’a teşekkür etti ve yöneltilen soruları yanıtladı.

Eğitimin seminerinin devamında Sendikamız Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Av. Tülay Javanshır toplu iş sözleşmesi süreçleri ve yasal haklar konusunda bilgilendirme yaptı. Eğitimin birinci günü soru ve yanıtlarla tamamlandı.

Eğitim seminerinin ikinci gününde açış konuşmasını yapan İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Selahattin Karakurt, sendikal eğitimlerin ve bu eğitimlerin sendikal bilinç ve örgütlülüğe etkisinin önemini belirtti. Eğitimlerin daha geniş katılımla işyerlerinde de devam edeceğinin altını çizdi.

Açış konuşmasının ardından Sendikamızın tanıtım filmi izlendi.

Film gösterimini takiben Sendikamız Örgütlenme Uzmanı Merve Demirkıran işyeri sendika temsilcisinin güvencesi, sosyal medyanın önemi, toplumsal cinsiyet eşitliği ve çalışma yaşamında kadınların durumu ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Eğitimin devamında Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız da sosyal yardımlar, kıdem tazminatı ve emeklilik sistemi ile ilgili bilgi vererek temsilcilerin sorularını cevapladı.

İşyeri sendika temsilcilerinin yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen eğitim semineri sertifika töreni gerçekleştirilerek tamamlandı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu