Örgütlenme

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ 70 Yaşında: Demokrasi ve Sendikal Haklar Mücadelesinde Onur Dolu Nice Yıllara…

Türkiye’nin en büyük işçi örgütü TÜRK-İŞ (Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu) 70 yaşında!

Sendikalar, birlik ve federasyonların konfederasyon çatısı altında örgütlülüğe attığı somut adımla 1952 yılında TÜRK-İŞ oluşturuldu. Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ, kuruluşundan bugüne işçi sınıfının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için mücadele ederek tüm ücretli çalışanların demokratik hak ve çıkarlarının korunması amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. 70 yıllık örgütlü mücadele, tüm saldırı ve müdahalelere rağmen onurla taşınmaya devam edecektir.

70. yıl etkinlikleri kapsamında TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sendikamız Genel Yönetim Kurulu Üyeleri, Sendika Genel Başkanları ve Şube Başkanları’ndan oluşan heyet 30 Temmuz 2022 tarihinde ANITKABİR’i ziyaret etti. Genel Başkan Ergün ATALAY, üretilen refahın hakça paylaşılması ve toplumsal huzurun tesisinde TÜRK-İŞ’in ülkemiz açısından önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden bir yazı kaleme alarak Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara Valisi Vasip Şahin, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Nurettin Taş’ın katılımıyla 31 Temmuz 2022 tarihinde de Ankara Pursaklar’da TÜRK-İŞ 70. Yıl Hatıra Ormanı İlk Fidan Dikim Töreni düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’in katılımıyla da TÜRK-İŞ 70. Yıl Kuruluş Yıl Dönümü programı gerçekleştirildi. TÜRK-İŞ 70. Yıl belgesel gösteriminin yapıldığı programda Genel Başkan Ergün Atalay gerçekleştirdiği konuşmasında, emeklilerin ve tüm işçilerin alım gücü, emeklilikte yaşa takılanların durumu, taşeron işçilerin kadroya alınması, geçici işçilerin çalışma süreleri gibi birçok çalışma yaşamı ve sendikal hak ve özgürlüklere ilişkin sorunlara dikkat çekti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin sendikal mücadelenin aynı zamanda bir demokrasi mücadelesi olduğunu vurgulayarak TÜRK-İŞ’in 70 yıllık mücadelesini kutladı.

Tez-Koop-İş Sendikası olarak, 1 milyonu aşkın üyesiyle demokrasinin, insan haklarının, işçi hak ve özgürlüklerinin savunuculuğunu yapan Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in yeni yaşını kutluyor, mücadele ve onur dolu nice yıllar diliyoruz.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu