Manşet Haberler

Küresel İklim Eylemi Haftası’na Türkiye’den Yoğun Katılım

20-27 Eylül Küresel İklim Eylemi Haftası dünyanın her yerinde gerçekleştirilen Küresel İklim Grevi’yle başladı.

Genç iklim aktivistlerinin ön planda olacağı İklim Eylemi Haftası’nda 160 ülkede binlerce gösteri planlanırken Türkiye’de de 20 Eylül 2019 tarihinde 15 noktada eylem vardı. Bunlardan biri de Ankara Kuğulu Park’ta düzenlenen gösteriydi, Sendikamız gösteriye destek verdi. Eylemde iklim krizine dikkat çekildi ve bu konuda somut adımlar atılması yönünde çağrılar yapıldı. 

Saat 14.00’da Kuğulu Park’ta gerçekleşen gösteride, Sendikamızın 5-6 Ekim’de gerçekleştireceği “İklim Değişikliğinin Çalışma Yaşamına Etkisi” konulu çalıştaya da çağrı yapıldı.

Sendikamız, Genel Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu imzası taşıyan bir açıklama yayınladı. Yapılan yazılı açıklamada iklim mücadelesinin insan hakları, demokrasi ve adalet mücadelesi olduğu ifade edildi. Açıklama “Tez-Koop-İş Sendikası olarak iklim krizi konusunda karar alma süreçlerine doğrudan katılımı önemli görüyoruz. Çözüm arayışlarında yetersiz ve geç kalmamak için derhal demokratik araçlar kurulmalı ve Kyoto Protokolü’nün devamı niteliğindeki Paris İklim Anlaşması imzalanmalıdır” cümleleriyle devam etti.

Türkiye’nin diğer noktalarında gerçekleşecek olan gösterilere Sendikamız üyeleri destek vermeye devam edecektir.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu