Haberler

Migros A.Ş İşyerlerinde Çalışan 13 Bin Üyemiz Adına Toplu İş Sözleşmesini Bağıtladık

Sendikamızın 2014 Temmuz ayından beri Migros A.Ş. ve bağlı işyerlerinde çalışan yaklaşık 13 bin üyemiz adına yürütmekte olduğumuz toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Bağıtlanan toplu iş sözleşmesi ile toplu iş sözleşmesinin 1 nci yılında tüm çalışanların ücretlerine % 9,38 oranında zam uygulanması sağlanmıştır.

Bu toplu iş sözleşmesi ile ilk defa işyerinde 7 yıl ve daha fazla kıdemi olan full-time çalışan işçilerin aylık ücretlerine çalıştıkları her yıl için 4,5 TL/ay, part-time çalışanlara ise 2,60 TL/ay kıdem zammı yapılması kararlaştırılmıştır.

Toplu iş sözleşmemizde yer alan yemek yardımı, gıda yardımı, kasa tazminatı, yakacak yardımı, giyim yardımı, yıllık ücretli izin ve bayram harçlıkları ve doğum, ölüm evlenme yardımı gibi yardımlar % 8,50-10,5 oranlarında artırılmıştır.

Toplu iş sözleşmemiz gereğince işyerinde çalışan Sendikamız üyesi işçilere aylık gıda yardımının 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren aylık 100.-TL den aşağı ödenemeyeceği kararlaştırılmış olup, en kıdemsiz işçinin gıda yardımı 100,00 TL/ay’a yükseltilmiştir.

Toplu iş sözleşmemizin diğer maddelerinde de işçi haklarını geliştiren düzenlemeler yapılmıştır.

TİS’nin 2. ve 3. yıllarında ise ücretlere ve diğer ödemelere enflasyon oranında zam yapılması kararlaştırılmıştır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

TEZ-KOOP-İŞ SENDİKASI 
GENEL YÖNETİM KURULU
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu