Manşet Haberler

Muğla, Aydın ve Denizli İşyeri Temsilcileri İçin Eğitim

Tez-Koop-İş Sendikası Muğla, Aydın ve Denizli illerini kapsayan işyeri temsilciler eğitimi 19-20 Eylül 2019 tarihinde yapıldı.

Migros, Carrefoursa, Media Markt, Gençlik ve Spor Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlükleri, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Tüm-Yerel-Sen ve Adnan Menderes Üniversitesi’nden yaklaşık yüz elli işyeri temsilcimizin katıldığı eğitim seminerleri, Muğla Konakaltı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Eğitime Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Muğla Şube Başkanı Hüseyin Yıldız, Muğla Şube İdari Sekreterimiz Selahattin Tilkioğlu, Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız ve CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban katıldı.

19 Eylül 2019 tarihinde başlayan işyeri temsilciler eğitiminin açılış konuşması Sebahattin Şen tarafından yapıldı. Şen “Günümüzde en önemli tehdit olarak ortaya çıkan ekonomik krizin etkilerine karşı direnç göstermek, haklarımızı korumak ve geliştirmek için sendikalara daha çok sahip çıkmak, üye sendika ilişkisini daha güçlü biçimde yaşama geçirmek ve bu yolda kararlılık göstermek zorundayız” ifadelerini kullandı. Daha sonra Mustafa Balkız bireysel emeklilik sistemini ve emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını aktardı. Seminerde konuşan CHP Muğla Milletvekili de doğa talanına ve ülkemizdeki işçi sorunlarına değindi ve sendikal örgütlenmenin demokrasi için önemini vurguladı.

20 Eylül 2019 tarihinde sonlanan eğitim, Sendikamız temsilcileri tarafından verimli bulundu.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu