Haberler

Muğla Şube 2. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Muğla Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu 13 Haziran’da gerçekleştirildi. Genel kurula katılan 113 delegenin 56’sının kadın olması oldukça dikkat çekti. Kadın delegeler söz alarak “sendikal alanda biz de varız” dediler. Kadın delegelerimizden Safiye Akın 6 aylık bebeğiyle kürsüye çıkarak anne olmanın kadınların sendikal mücadeleye katılmasına engel olmadığını gösterdi ve tüm salonun sempatisini topladı.

Genel Başkanımız Osman GÜRSU, Muğla Şubesi’nde yaşanan bu gelişmenin bir tesadüf olmadığını, üyelerimizin yarısının kadın olduğu bir sendika olduğumuzu, delege yapısının tabanı yansıtmasının olması gereken olduğunu ve Muğla Şubesinin bu anlamda örnek olduğunu belirtti.

Yapılan seçimlerde yeniden Şube Başkanlığına seçilen Hüseyin YILDIZ ise kadınların olmadığı bir sendikal mücadelenin başarılı olamayacağını, kadın erkek tüm işçilerin kardeşçe ve dayanışma ruhu içinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

Kongrenin ardından yapılan seçimler ile Şube zorunlu organlarında göreve gelen üyelerimizi kutlar, başarının devamını dileriz.

 

Şube Yönetim Kurulu 
Hüseyin Yıldız Şube Başkanı
Rabia Güner Demirci Şube İdari Sekreteri
Selahattin Tilkioğlu Şube Mali Sekreteri
Nafike Kahraman Şube Eğitim Sekreteri
Nesrin Berk Şube Örgütlenme Sekreteri

Şube Denetim Kurulu
Yusuf Yaşaroğlu
Beyhan Bayar
Mahir Yılmaz

Şube Disiplin Kurulu
Onur Günaydın
Emine Ersayın
Satılmış Aksoy
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu