Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Muğla Şube Migros ve Macrocenter İşyeri Sendika Temsilcilerine Yönelik Eğitim Semineri

Sendikamız Muğla Şubesi işyeri sendika temsilcilerine yönelik eğitim 30-31 Ocak 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Eğitim seminerine Sendikamız Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Muğla Şube Başkanı Hüseyin Yıldız ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Uluslararası İlişkiler ve Eğitim Uzmanı Dr. Emirali Karadoğan ile işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, ‘‘Ne var ki bugün içinde bulunduğumuz koşullar, adil bir bölüşüme değil aksine büyük bir bölüşüm şokunun ortasında olduğumuza işaret ediyor. Bu bölüşüm şoku, emekçinin milli gelirden aldığı payın yüzde 25’lere kadar düşmesinde görülebiliyor. Diğer yandan işçi ve emekçiler mevcut bölüşüm şokunu, yaşam standartlarındaki keskin düşüşle birlikte her gün yeniden deneyimliyor.’’ ifadelerini kullandı.

Eğitim Seminerinde Dr. Emirali Karadoğan savunma hakkı, savunma hakkının ulusal ve uluslararası dayanakları, temsilci ve temsilci kurullarının savunma hakkının kullanılmasında rolü konularında sunumlarını gerçekleştirdi. Genel Eğitim Sekreterimiz Sebahattin Şen, çalışma yaşamında güncel verilere ilişkin temsilcileri bilgilendirerek bordro okuma eğitimi verdi. Eğitim semineri temsilcilerin sorularının yanıtlanmasıyla tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu