Haberler

Muğla Şubemizde 12 Aylık Temel Sendikal Eğitim Programının İkincisi Gerçekleştirildi

Şubeye bağlı toplamda 90 temsilcinin katıldığı seminer programında Toplu Sözleşme süreci, temel iş hukuku bilgileri, haklarımız ve kendimizi nasıl savunacağız konuları işlendi. Temsilcilerimizin katılımıyla seminer bir tartışma platformu şeklinde gerçekleşti.

4-5 Eylül’de gerçekleşen seminerin açılış konuşması Şube Başkanı Hüseyin Yıldız ve Şube İdari Sekreteri Rabia Güner Demirci tarafından yapıldı.

Şube Başkanı Hüseyin Yıldız “Yönetime geldikten sonra belirlediğimiz 12 etaplık temel sendikal eğitim programımızın 2.’sini gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin Ortadoğu’da savaş cehennemi içine girdiği koşullarda ve işçi sınıfına yoğun ve sistematik saldırıların olduğu bir dönemde; sendikal örgütlülük yaşamsal önem taşıyor. Tez-Koop-İş Sendikası olarak Kipa örgütlenmesi ile Dünyada ve Türkiye’de muazzam bir örnek yarattık. Bu örgütlenmedeki atağımızı sistematik sınıf eğitimleriyle pekiştiriyoruz. Bundan sonraki etapları bölgesel düzeyde çok geniş katılımlı yerel eğitimler şeklinde gerçekleştireceğiz. Sizler bu sendikanın taşıyıcı unsurlarısınız. Sizlerden görev bekliyoruz” dedi.

Şube İdari Sekreteri Rabia Güner Demirci “Çalışma yaşamında kazanılmış hakların korunması ve yenilerinin kazanılabilmesi için, sendikal örgütlülük önemli bir araçtır. Biz hepimiz aynı amaç uğruna mücadele veriyoruz. Kararlı bir mücadelenin sonucunun zafer olacağının bir örneği Kipa örgütlenmesinde Tez-Koop-İş Sendikasının geldiği noktadır. El ele, dinamiğimizi kaybetmeden, bıkmadan usanmadan devraldığımız mücadele bayrağını taşımaya devam edeceğiz. Bizden sonraki kuşakların daha insani koşullarda yaşayabilmesi için elimizden geleni sonuna kadar yapmaya hazırız. Sizlerin de mücadelemize ortak olacağınıza yürekten inanıyoruz” dedi.

Seminerler Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır tarafından verildi. Eğitimler son derece aktif, coşkulu ve verimli geçti. Ayrıca 3 Eylül 2012’de Didim’de yerel eğitimler yapıldı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu