Haberler

Muğla Şubesinde Sistematik Sendikal Eğitimler Devam Ediyor

16.12.2014 tarihinde Muğla Şubesinde kurumsal kimlik üzerine 4 ders üzerinden bir seminer programı yapıldı. Seminerin açılış konuşmasını Şube Başkanı Hüseyin Yıldız yaptı. Yıldız “Muğla Şubesinin en temel özelliği eğitim ve örgütlenmeye verdiği önemdir. Şubemiz çok kısa zamanda olağanüstü bir noktaya geldi. Fakat bu bazı statükocu kimlikleri rahatsız etti. Hukuksal ayak oyunlarıyla Şubemizi etkisiz kılmaya çalışan kişilere ve anlayışlara karşı mücadelemiz kararlılıkla sürüyor ve bu eğitimde böylesi anlayışlara cevaptır. Eğitimlerimiz sistematik bir şekilde devam edecektir” dedi.

Daha sonra Şube İdari Sekreteri Rabia Güner Demirci seminerin gündemi üzerine bilgilendirme yaptı ve kadın işçileri sendikal göreve çağırdı. Sendikal faaliyetlerde kadın işçilerin aktif yer almasını istedi.

Seminere Aydın-Muğla-Denizli bölgesinden 44 işyeri temsilcisi katıldı. Kurumsal kimlik, sendikal yapı ve işleyiş, temsilcinin iş hukukundaki yeri; görev ve sorumlulukları, temel iş hukuku üzerine gerçekleştirilen semineri Genel eğitim danışmanımız volkan yaraşır verdi.

Muğla Şubesinde kısa periyodlarla eğitim seminerleri devam edecek ve İşyeri temsilcilerinin sendikal eğitim faaliyetleri sistematik bir şekilde yürütülecektir.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu