Eğitim-AraştırmaManşet Haberler

Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü Töreni Gerçekleştirildi

Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü Töreni 20 Ekim 2023 Cuma günü Mülkiye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sendikamız Tez-Koop-İş’in katkılarıyla gerçekleştirilen törende jüri tarafından “Övgüye Değer” görülen doktora tezlerine sertifikaları verilmeden önce açılış konuşmaları gerçekleştirildi. Ödül Düzenleme Komitesi adına Prof. Dr. Ahmet Makal gerçekleştirdiği konuşmasında Mülkiye ve sosyal politika geleneğinin sürdürülmesinin önemini vurguladı.   Mülkiyeliler Birliği II. Başkanı Dr. Elçin Aktoprak da kongreye ev sahipliği yapmanın mutluluğunu paylaşarak Mülkiyeli olmanın değerini vurguladığı bir konuşma gerçekleştirdi.

Tez-Koop-İş Sendikası Yönetim Kurulu adına da Genel Başkan Haydar Özdemiroğlu, Cahit Hoca’nın Türkiye’de sendikal hakların kazanılmasında ve geliştirilmesindeki katkılarına değinen kısa bir konuşma yaptı.  Genel Başkan ayrıca Mülkiyeliler Birliği ile Tez-Koop-İş Sendikası arasında devam eden staj protokolüne de değinerek, gençlerin sendikalarla tanışmasının ve lisans eğitimi süresince öğrendiklerinin pratik bir alan bulmasının çok önemli olduğunu ve Mülkiyeliler Birliği ortaklığıyla Mülkiye’den stajyer alımına devam edileceğini ifade etti.

Prof. Dr. Cahit Talas Sosyal Politika Ödülü Töreni, jüri tarafından “Övgüye Değer” görülen doktora tezlerine sertifikaları verilmesi ve ödül alanların konuşmalarıyla tamamlandı.

2023 yılı “Övgüye Değer” görülen doktora tezleri:

  • Çocuk Emeğinin Hane İçinde Yeniden Üretimi: Adıyaman Tütün İşçiliği Örneği, Dr. Aslı Kaykısız
  • Sınıf Çalışmalarında Deneyim ve Öznelliği İncelemeye Yönelik Bir Yaklaşım ve Model Önerisi, Dr. Baran Gürsel
  • Üniversite Öğrencilerine Yönelik Sosyal Politika Uygulamaları ve Öğrencilerin Yaşam Koşullarına Etkisi, Dr. Mehmet Öçal

      

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu